رده محصول

تماس با ما

شاندونگ Renfeng ویژه مواد شرکت, با مسئولیت محدود

اضافه کردن: No.1 Renfeng جاده, Qifeng, Huantai, شاندونگ، چین 256407

تلفن: 86-533-8690983/8688836

فکس: 86-533-8690158

ایمیل:zpf@sdrenfeng.com

wzy@sdrenfeng.com

وب سایت:www.sdrenfeng.com/EIndex.asp

فیلتر سوخت فیلتر رسانه ای بین پمپ سوخت و شیر دریچه دریچه ورودی بین لوله

- Aug 03, 2017 -

فیلتر سوخت رول رسانه ای بین پمپ سوخت و دریچه ورودی شیر دریچه گاز بین لوله. نقش فیلتر رسانه های سوخت شامل سوختن اکسید آهن، گرد و غبار و سایر آلودگی های جامد می باشد تا از جلوگیری از ورود سیستم سوخت (به ویژه نازل)، کاهش میزان مکانیکی، اطمینان از عملکرد پایدار موتور و افزایش قابلیت اطمینان. ساختار مخزن سوخت پوسته آلومینیوم و استنت فولاد ضد زنگ است که مجهز به کاغذ مونتاژ فیلتر کاغذ با کارایی بالا، کاغذ فیلتر به شکل گل داودی می باشد تا منطقه گردش را افزایش دهد.

فیلتر EFI را نمی توان با فیلتر کربورتر استفاده کرد. از آنجا که فیلترهای EFI اغلب در برابر فشار سوخت 200-300 کیلوگرم مقاومت می کنند، بنابراین فشار فشار فیلتر به طور کلی مورد نیاز برای رسیدن به بیش از 500kPa است و فیلتر کربورتر برای دستیابی به چنین فشار بالا لازم نیست. فیلتر روغن باید هر 30،000 کیلومتر جایگزین شود. اگر مقدار ناخالصی سوخت بزرگ باشد، فاصله رانندگی باید کوتاه باشد. فلش در رسانه سوخت Fuel Filter نشان دهنده جهت جریان سوخت است و هنگامی که فیلتر نصب می شود، مجاز به تلنگر نیست. حتی اگر مدت کوتاهی از آن کار می کند، بایستی تعمیر و نگهداری فیلتر هوا را در موقعیت محفظه موتور خودرو در سمت راست جایگزین (یعنی سمت راست چرخ جلو، شلنگ لاستیک نرم ضخیم، متصل به جعبه مربع مربع مربع است). روش جداسازی بسیار ساده است (طراحی این است که برای تسهیل صاحبان خودرو اغلب حذف تمیز کردن، مدل عمومی خواهد شد پیچ ​​استفاده نمی شود ثابت): به آرامی شکستن جهت ماشین در پایان دو فلز Katz، می تواند کل خالی فیلتر جعبه رو به جلو، حذف فیلتر را می توان حذف کرد. ممکن است شلنگ ضخیم لاستیکی بازو را ببندید، پیچ کارت را با پیچ متصل کنید و یکی را انتخاب کنید. اگر تجربه ای ندارید، بهتر است از کسی بخواهید که شما را به عقب بر گرداند. فیلتر هوای محیط را هر 1-3 ماه یا پس از یک بخش گرد و غبار شن و ماسه تمیز می کند. فیلتر هوا را از گرد و غبار و با یک نازل هوا فشار بالا (توجه داشته باشید نه خیلی نزدیک، یا با یک پمپ دوچرخه، و یا با یک برس نرم). و جعبه ورودی هوا را ببندید. فیلتر هوا نباید شسته شود در جعبه مصرف نباید آب باشد کارتریج خالی قدیمی باید به موقع جایگزین شود. تخریب باید روند را به یاد داشته باشد، نصب باید بسیار صاف باشد، اگر صاف نیست، باید دلیل را برای ادامه پیدا کند، نیازی به استفاده از نیروی خشن نیست. اگر واقعا ناامن است، Fuel Filter Media شما نمی توانید فیلتر را نصب کنید، تا زمانی که جعبه برای حذف قطعات از موارد، پوشش درب، قرار دادن لوله، رانندگی به تعمیرگاه مشکلی نخواهد داشت.

تعمیر و نگهداری فیلتر روغن در فرآیند موتور احتراق داخلی، گرد و غبار، آلودگی های فلزی، ترخیص کربن و سایر ناخالصی های مکانیکی با روغن مخلوط ادامه خواهد داشت در حالیکه هوا و احتراق گاز خروجی بر روی اکسیداسیون روغن نیز نفت را به تدریج تولید ناخالصی های مکانیکی، مکانیکی و مخلوط کلوئیدی نیز لجن را شکل می دهد که نه تنها بخش های سایش را تسریع می کند، بلکه موجب انسداد می شود. برای اطمینان از پاکیزگی روغن، موتور با فیلتر روغن در سیستم روانکاری نصب شده است. فیلتر فیلتر سوخت. اکثر موتورهای خودرو در حال حاضر از یک فیلتر روغن روتاری استفاده می کنند، یک فیلتر یکبار مصرف است که قابل شستشو نیست. هنگام تعویض روغن روان کننده، فیلتر روغن باید در همان زمان تغییر کند، در غیر این صورت بر کیفیت روغن روان تاثیر می گذارد. نگهداری روغن انتخاب روغن کلی شامل روغن های اساسی و مواد افزودنی است. روغن پایه عمدتا از روغن معدنی استفاده می کند، افزودنی دارای مواد شوینده فلزی، عامل ضد خوردگی ضد اکسیژن، عامل حذف زنگ زد، پودر خاکستر و اصلاح شاخص ویسکوزیته و غیره است. روغن برخی از مواد شیمیایی با عملکرد خاص می تواند کیفیت روغن را بهبود بخشد، نه تنها می تواند سایش موتور و طول عمر دستگاه را کاهش می دهد، به طوری که پیستون و محفظه محفظه احتراق، روانکاری روغن جاده و فیلتر خوب در چیزهای آرام کمتر ، و می تواند سوخت برای گسترش استفاده از مسافت پیمای جایگزینی نفت، دوره عمومی مبادله نفت می تواند بیش از 10،000 کیلومتر برسد. به طور کلی، سرعت موتور بالا و بار کمتر است، فشار روانکاری کم است، بار کم سرعت موتور دیزل، فشار روانکاری بالا است، فیلتر فیلتر سوخت هر دو در شرایط عملکرد روغن متفاوت است، بنابراین روغن موتور نیز بسته به نوع متفاوت و دو، یکی به نام روغن موتور بنزینی، دیگری نام روغن موتور دیزل، آنها را نمی توان مخلوط. در مورد بازار، یک روغن کلی عمومی وجود دارد که می تواند برای موتورهای بنزینی و موتورهای دیزلی استفاده شود و عملکرد آن از مقادیر همپوشانی سطوح روغن موتور برخوردار است و همچنین نشان می دهد که مقادیر سطح روغن قابل استفاده است و نه همه ماشین ها.


Related Products